Noortegarantii tugisüsteem (NGTS)
“Mittetöötavate noorte tööalase konkurentsivõime tõstmine Tartumaal” (NEET)
Projekti eesmärk on luua Tartumaal hästi toimiv ja jätkusuutlik noortegarantii tugisüsteem koos vajalike teenustega, mille abil paranevad 16-29aastaste mitteaktiivsete noorte toimetuleku oskused, et nad saaksid siseneda tööturule, jätkata töötamist või õppimist. Teiseks oluliseks eesmärgiks on käivitada maakondlik noortegarantii tugisüsteemi koostöövõrgustik, kus vahetatakse kogemusi ja parimaid praktikaid, tehakse sisulist koostööd teenuste paremaks pakkumiseks ning seatakse pikaajalisemaid eesmärke.
Projekti kaasrahastanud Euroopa Liit.
Kontaktisik: noorsootöö projektijuht Jaanika Orav, telefon +372 5782 0185, e-post jaanika.orav@tartumaa.ee
Noortegarantii tugisüsteemi teenused noortele
Noorte heaolu spetsialist Kastre vallas
Merilin Priimäe
e-post merilin.priimae@kastre.ee
telefon 5345 3655
“Lõuna-Eesti ettevõtlikud noored”(LEEN)
“Lõuna-Eesti ettevõtlikud noored” (LEEN)
Projekti eesmärk on noorte sidumine oma kodukohaga koostöises võrgustikus, mis süsteemselt ja eesmärgistatult arendab noorte omaalgatust ja ettevõtlikku mõttelaadi Lõuna-Eestis.
Projekti kaasrahastanud Euroopa Liit.
Kontaktisik:
projektijuht Mariliis Maremäe
telefon +372 5396 4479
e-post mariliis.maremae@tartumaa.ee
Loe lisa: https://ettevotlikudnoored.ee/

Tartumaa heaoluprogrammi (HOP) rakendusmudeli loomine ja piloteerimine
Kastre vald osaleb koostöös Tartu linna, Tartumaa Omavalitsuste Liidu ning kuue Tartu maaomavalitsusega Tartumaa heaoluprogrammi (HOP) rakendusmudeli loomise ja piloteerimise projektis.
Projekti eesmärk
Laste ja perede heaolu suurendamine ning elukvaliteedi parandamine keskendudes laste hariduslike erivajaduste ja toevajaduse varajase märkamise ning laste toetamise tõhustamisele. Projekt ühendab haridus-, sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda ning võimestab omavalitsuste ülest koostööd abivajadusega laste märkamisel ja toe pakkumisel ning infovahetamisel.
Projekti eelarve ja rahastaja
Projekt on rahastatud summas 201 669,95 eurot Euroopa Majanduspiirkonna ning Norra finantsmehhanismi 2014-2021 toel läbi Riigi Tugiteenuste Keskuse.
Projekti tegevused
Projekti kestus on 18.05.2022 – 30.04.2024, tegevused on planeeritud kahte etappi.
I Juhtumikorralduse koostöömudeli (JKKM) loomine ja testimine
Luuakse integreeritud JKKM, mis ühendab haridus-, sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda ning võimestab KOV-ülest koostööd abivajadusega laste märkamisel ja toe pakkumisel. JKKM eesmärk on tagada kõigi toevajadusega laste varajane märkamine ning tõhus ja sujuv toetamine.
II Hindamisinstrumentide ja -juhendite tööriistakasti (TRK) loomine
Luuakse valdkondi siduv TRK, mille eesmärk on abistada õpetajaid ja tugispetsialiste toevajaduse varasel märkamisel ja esmase toe pakkumisel. Peredega koostöö tõhustamiseks koolitatakse esmatasandi juhtumikorraldajaid (HEVKO) peamistes sotsiaal- ja lastekaitse teemades.
Kastre valla kontakt:
Kaisa Vahtla
Haridus- ja kultuuriosakonna juhataja
kaisa.vahtla@kastre.ee
5911 2257
Koduleht: https://www.tartumaa.ee/haridus/projektid-uuringud/hop-projekt
